Okul sütü projesinin yeni eğitim-öğretim yılında kullanılacak kutusu belli oldu.

“Okul Sütü Programı” çerçevesinde dağıtılacak okul sütünün kutusunun bir yüzünde, “Biz geleceğiz, gelecek bizim” ve “Sağlıklı büyüme ve gelişme için süt içelim” sloganları yer alıyor. Kutunun diğer yüzünde EXPO 2016 Antalya ile İzmir’in aday olduğu EXPO 2020’nin logoları bulunuyor.

Bu eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl başlangıcı olan 11 Şubat 2013’te başlayacak okul sütü projesi dönem boyunca devam edecek. Haftada 3 gün dağıtılacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, okul sütü projesinin yeni öğretim yılındaki kutusu belli oldu. Kutunun yan yüzünde sütün enerji ve besin öğeleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları ile Ulusal süt Konseyinin logosu bulunuyor.

Ayrıca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ALO Gıda Hattı 174 ile Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) ALO 184’ün amblemlerine yer veriliyor.1 Şubat 2013 tarihinde başlayacak okul sütü projesi, dönem boyunca devam edecek. Program kapsamında özel okullar dahil, 30 bin 752 okulda 6 milyon 171 bin 692 anasınıfı ve ilkokul öğrencisinin tamamına, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün süreyle 200 ml UHT süt dağıtılacak.

Copyright © 2011 - 2019  ASİL SÜT ÜRÜNLERİ GIDA TEKSTİL HAYV.TAŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Web Yazılım & Tasarım Nazarweb